دانلود کتاب Гьобекли Тепе - Генезисът на боговете
by Андрю Колинс
|
عنوان فارسی: گوبکلی تپه - پیدایش خدایان |
دانلود کتاب
جزییات کتاب
- Подробности за разположението, архитектурата и изящните дърворезби в Гьобекли тепе
- Изследва как той е бил построен като реакция на глобален катаклизъм
- Обяснява, че са го създали наблюдателите от Книгата на Енох и боговете анунаки от шумерската традиция
- Разкрива местоположението на останките от Райската градина в същия регион
Изграден в края на последния ледников период, мистериозният каменен храмов комплекс Гьобекли тепе в Турция е едно от най-големите предизвикателства пред археологията на XXI век. Със 7000 години по-стар от Голямата пирамида и Стоунхендж, неговите странни сгради и пръстени от Т-образни монолити - изградени от камъни с тегло от 10 до 15 тона - показват ниво на изтънченост и художествени постижения, несравнимо до възхода на великите цивилизации на древния свят - Шумер, Египет и Вавилон.
В хрониката на пътуванията си до Гьобекли тепе и околните обекти Андрю Колинс подробно описва планировката, архитектурата и изящните релефни дърворезби на животни и човешки форми от ледниковия период, открити в този 12 000-годишен мегалитен комплекс, който днес е признат за най-старата каменна архитектура в света. Той изследва как той е бил построен като реакция на глобален катаклизъм - Големия потоп в Библията - и обяснява как е служил като портал и карта към небесния свят, мястото на първото сътворение, до което се стига чрез ярка звезда в съзвездието Сигнус. Той разкрива, че тези, които стоят зад изграждането му, са наблюдателите от Книгата на Енох и боговете анунаки от шумерската традиция.
Разкривайки основополагащата роля на Гьобекли тепе за възхода на цивилизацията, Колинс показва как то е свързано със сътворението на човечеството в Едемската градина и тайните, които Адам предава на сина си Сет, основател на ангелска раса, наречена сети. В търсенето на легендарната Пещера на съкровищата на Адам авторът открива Едемската градина и останките от Дървото на живота - в същия свещен район, където днес се разкрива Гьобекли тепе.